Ledelse

Henrik Halvorsen 

 
CEO / Senior Vice President of Operations in H+K Strategies EMEA / seniorrådgiver 
 

Henrik er administrerende direktør i Gambit H+K og Vice President for Operations i EMEA. Han jobber også strategisk som seniorrådgiver med merkevarebygging, omdømme, krisekommunikasjon, finansiell kommunikasjon, issue-håndtering og endrings-kommunikasjon.

Henrik A. Salthe 

henrik.salthe@hkstrategies.com
 +47 924 50 956

Leder Stavanger-kontoret / seniorrådgiver industri og energi 


Henrik leder Gambit H+Ks Stavanger-kontor. Hans kjernekompetanse ligger innen olje- og energi, og han har tidligere jobbet som nettredaktør i PetroMedia og Edda Media, og som journalist for blant annet Vårt Land, Ukeavisen Ledelse og Oil Information. 

Markedskommunikasjon

Marius Myhrvold 

marius.myhrvold@hkstrategies.com
+47 930 82 265

Avdelingsleder / seniorrådgiver markedskommunikasjon 

Marius har bred erfaring innen strategisk kommunikasjon, integrerte markedskampanjer med innholdsproduksjon på tvers av plattformer, PR-arbeid og digital markedsføring.  

Ane Eline Sandberg 

ane.sandberg@hkstrategies.com
+47 950 93 416

Prosjektkoordinator og innholdsprodusent

Ane arbeider strategisk med PR og innholdsproduksjon for både store og små virksomheter, i analoge, digitale og sosiale kanaler.

Charlotte Gundhus

charlotte.gundhus@hkstrategies.com
+47 922 50 944

Teamleder / spesialrådgiver PR og medierelasjoner 

Charlotte er teamleder i avdelingen for markeds-kommunikasjon og jobber primært med strategisk kommunikasjon, medierelasjoner og krisehåndtering. 

Emely Sjøåsen

emely.sjosasen@hkstrategies.com
+47 478 24 653

Assisterende rådgiver sosiale medier

Emely jobber med innholdsproduksjon, strategi og markedsføring og er fagansvarlig for sosiale medier.

Lars Marius Matre 

lars.matre@hkstrategies.com  +47 926 09 166 

Prosjektkoordinator og innholdsprodusent 

Lars Marius arbeider med PR og innholdsproduksjon for en rekke kunder i Gambit H+K. Han har en bachelor i kommunikasjonsledelse fra Handelshøyskolen BI.  

Laura Pedrali  

laura.pedrali@hkstrategies.com  +47 476 86 733 

Spesialrådgiver internasjonal kommunikasjon

Laura er ekspert på internasjonal kommunikasjon og har arbeidet med medier over hele verden takket være de mange språkene hun behersker. Hun har blant annet ekspertise på landbruks-, bygg-, arkitektur- og interiørbransjen.  

Ingrid Høstbjør  

ingrid.hostbjor@hkstrategies.com +47 918 12 431 

Spesialrådgiver PR og digital kommunikasjon

Ingrid arbeider strategisk med PR og digital innholdsproduksjon for en rekke kunder. 

Karen Brynildsen 

karen.brynildsen@hkstrategies.com  +47 924 04 269

Kreatør og ekspert på unge målgrupper  

Karen kombinerer kreative ideer med effektiv bruk av digitale kanaler for å nå nye målgrupper. Hennes mange år som reporter, redaktør og some-ansvarlig i magasinet TOPP har gitt henne unik kompetanse på ung-segmentet.   

Thea R. Dyvesether 

thea.rustad@hkstrategies.com
+47 476 78 292 

Assisterende rådgiver event og PR

Thea jobber med PR, event, konseptutvikling, sosiale medier, medierelasjoner, kampanjeplanlegging og medieanalyse.  

Martin Hoff Pedersen 

martin.pedersen@hkstrategies.com 
+47 977 69 976 

Rådgiver PR og sosiale medier 

Martins spesialkompetanse er strategisk PR, sponsoraktivering, kampanjestrategi, markedsføring, eventer og sosiale medier. Han  kjenner både det digitale og tradisjonelle medielandskapet.  

Maiken Spjeld Sørensen

maiken.sorensen@hkstrategies.com  +47 962 06 178 

Prosjektkoordinator 

Maiken arbeider med merkevarebygging og markeds-kommunikasjon. Hun brenner for å bygge sterke merkevarer med strategi og kreativitet.

Kristin Estil Jacobsen 

kristin.jacobsen@hkstrategies.com  +47 917 19 854 

PR-rådgiver og innholdsprodusent

Kristin arbeider med innholdsproduksjon, mediekontakt, prosjektledelse, innholdsmarkedsføring, influencer-marketing og sosiale medier. 

Mari Myhrbraaten 

mari.myhrbraaten@hkstrategies.com  +47 934 01 039 

Seniorrådgiver målgruppe og analyse 

Mari er ekspert på innsikt, analyse og kanalstrategi i enkelt- og omnikanaler. Hun har lang erfaring med mediekjøpstaktikk, medieplanlegging og kartlegging av målgrupper og merkevarelandskap.

Lene Mykjåland 

lene.mykjaland@hkstrategies.com
+47 414 19 553 

Assisterende rådgiver PR og innhold

Lene jobber primært med PR  medierelasjoner, innholdsproduksjon, spons og event. Hun har en bachelorgrad i kultur og kommunikasjon fra UiO. 

Siv Martine Nyborg 

siv.nyborg@hkstrategies.com
+47 454 86 790 

Kreatør 

Siv jobber hovedsakelig med kreativitet, konsept og kampanjeutvikling i analoge, digitale og sosiale flater. 

Randi Urke 

randi.urke@hkstrategies.com
+47 958 50 850

Designer 

Randi er en allsidig og erfaren designer. Hun utvikler og tilpasser visuelle uttrykk for analoge, sosiale og digitale flater på vegne av en rekke av Gambit H+Ks kunder. 

Ylva Vethe 

ylva.vethe@hkstrategies.com
+47 928 93 567 

Tekstforfatter og kommunikasjonsrådgiver

Ylva er Gambit H+Ks budskaps- og språkekspert. Hun produserer innhold på tvers av kanaler, fagdisipliner og bransjer, og arbeider også med strategisk kommunikasjonsrådgivning og konseptutvikling.

Scott Olav Allan 

scott.allan@hkstrategies.com
+47 920 13 972 

Teamleder kreativitet og konsept / seniorkreatør

Scott er seniorkreatør med flere prisvinnende kampanjer på CV-en. Hans ekspertise er kampanje- og konseptutvikling og historiefortelling i analoge, digitale og sosiale kanaler. 

Vegard Bjørtuft 

vegard.bjortuft@hkstrategies.com
+47 930 31 600 

Seniorrådgiver event- og sponsorkommunikasjon 

Vegard jobber med strategisk rådgivning og aktiviteter mot sisteledd. Han bistår en rekke kunder med kommunikasjon, konseptutvikling, arrangementer og kampanjer.  

Hanne Grobstok  

hanne.grobstok@hkstrategies.com
+47 930 81 885 

Senior prosjektleder 

Hanne er en erfaren prosjektleder med mange års erfaring fra reklamebransjen. Hun styrer prosjekter, fremdrifter og budsjetter, og kvalitetssikrer innhold på tvers av bransjer og fagdisipliner. 

Morten L. Jacobsen 

morten.jacobsen@hkstrategies.com 
+47 922 87 098 

Seniorkreatør 

Morten leder og utvikler kreative og engasjerende kommunikasjonskonsepter og kampanjer for en rekke kunder, i både digitale og analoge kanaler. 

Gina Dalby 

gina.dalby@hkstrategies.com
+47 468 96 848 

Juniordesigner 

Gina er en formsterk og idérik grafisk designer. Hun produserer visuelt materiell for en rekke av Gambit H+Ks kunder.

Samfunns- og myndighetskontakt

Malene Celius Grieg 

malene.grieg@hkstrategies.com
+47 404 87 515  

Rådgiver   

Malene har bred operativ prosjekterfaring i internasjonal og norsk kontekst. Hun har jobbet tett med både globale og norske organisasjoner, næringslivsaktører og private stiftelser – med et spesielt fokus på FNs bærekraftsmål. 

Zahra Sabha 

zahra.sabha@hkstrategies.com
+47 925 10 857

Prosjektleder 

Zahra har sin kjernekompetanse innenfor medieovervåkning, prosjekt- og arrangementledelse og myndighetskontakt.  

Svein Sundsbø 

svein.sundsbo@hkstrategies.com
+47 220 48 200  

Seniorrådgiver 

Svein har omfattende erfaring fra norsk nærings- og samfunnsliv. Han var blant annet landbruksminister i 1985-86, og politisk rådgiver for Ola Borten Moe i olje- og energidepartementet fra 2013 til 2014.  

Snorre E. Skjevrak 

snorre.skjevrak@hkstrategies.com  
+47 412 52 066  

Spesialrådgiver 

Snorre har sin kjernekompetanse innen strategi, analyse og myndighetskontakt. 

Peter Gitmark

peter.gitmark@hkstrategies.com +47 990 12 336

Avdelingsleder og seniorrådgiver politikk og myndighetskontakt

Peter er avdelingsleder for samfunn og myndighetskontakt. Han har en dyp forståelse for politiske prosesser og er en betrodd rådgiver for en rekke av Gambit H+Ks kunder. 

Anders Bergsaker 

anders.bergsaker@hkstrategies.com+47 957 72 942

Seniorrådgiver og ekspert på eiendom

Anders’  kjernekompetanse er strategi, politikk, analyse, PR, eiendom, bærekraft og arbeidstaker- og arbeids-giverorganisasjoner. Han har  fungert som rådgiver for flere av verdens største selskaper,  og  har tidligere  arbeidet i Venstre. 

Jan Ottesen  

jan.ottesen@hkstrategies.com 
+47  900 91 037 

Seniorrådgiver og ekspert på mat og drikke 

Jan har bakgrunn som informasjonssjef i Vin- og brennevinleverandørenes forening, sentralstyremedlem i Fremskrittspartiets Ungdom og nestleder i bransjeforeningen Norske Informasjonsrådgivere. Jan har en Cand. Mag. ved UiB.

Tønnes Thompson 

tonnes.thompson@hkstrategies.com  +47 454 69 806 

Spesialrådgiver og ekspert på samferdsel og infrastruktur  

Tønnes kjenner forvaltningssystemet godt, og har særlig kompetanse innen styring og eieroppfølging i offentlig kontrollerte virksomheter.   

Stein Kåre Kristiansen 

steinkare.kristiansen@hkstrategies.com
+47 905 57 717 

Seniorrådgiver 

Stein Kåre besitter stor kunnskap om politikk og media etter over 40 år i bransjen. Han fulgte norsk og internasjonal politikk tett som journalist og kommentator.  

 

Selskapskommunikasjon

Paal Espen Hambre 

paalespen.hambre@hkstrategies.com  +47 414 01 414 

Seniorrådgiver og ekspert på helse og omsorg 

Paals arbeider med strategi, krisekommunikasjon og medierelasjoner. Han har også lang erfaring fra media.  

 

Inger Johanne Stenberg 

ingerjohanne.stenberg@hkstrategies.com
+47 905 95 829

Spesialrådgiver og ekspert på debattledelse og medietrening  

Inger Johannes kjernekompetanse ligger i olje- og energi. Tidligere jobbet hun som programleder og olje- og næringslivsjournalist i NRK Rogaland.  

 

Borghild Eldøen

borghild@eldoen.com 
+47 901 24 444

Seniorrådgiver

Borghild arbeider med kommunikasjonsrådgivning og kursing, og har også utviklet og implementert kommunikasjonsstrategier for en rekke kunder.  Hun har bred yrkeserfaring fra politikk, finans,  reiseliv og beredskap.  

Heidi Stubbs Holdal

heidistubbs.holdal@hkstrategies.com 
+47 917 80 335

Prosjektleder

Heidi har en master i corporate communication fra IE Business School i Madrid. Hun har tidligere jobbet for FNs høykommissær for flyktninger (UNHCR) i Ecuador. Heidi har også arbeidet ved den norske FN-delegasjonen i New York hvor hennes ansvarsområde var internasjonal utvikling. 

Tonje Skjervold 

tonje.skjervold@hkstrategies.com
+47 926 06 444  

Spesialrådgiver innhold og distribusjon 

Tonje jobber med strategisk kommunikasjon, PR, merkevarebygging og digital kommunikasjon og markedsføring.  

 

Stian Lothe 

stian.lothe@hkstrategies.com 
+47 489 94 042 

Assisterende rådgiver 

Stian arbeider med merkevarebygging, strategisk rådgivning og budskapsutvikling i sosiale medier. Han har også god erfaring med visuell og skriftlig innholdsproduksjon.  

 

Simen Johannessen 

simen.johannessen@hkstrategies.com  +47 900 26 990 

Seniorrådgiver og ekspert på mat og drikke, reiseliv og bærekraft

Simen jobber bredt med strategiske og operative kommunikasjonsutfordringer. Han har et særlig blikk for sterke historier og gode vinklinger med betydelig innsikt i de ulike medieflatene. 

Ragnvald Nærø 

ragnvald.naero@hkstrategies.com
+47 900 80 303 

Seniorrådgiver 

Ragnvald har spisskompetanse på fagfeltene kommunikasjon, myndighetskontakt, profilering, strategi, forretningsutvikling, ledelse og omstilling.  

Johan Wilskow  

johan.wilskow@hkstrategies.com 
+47 909 74 606 

Seniorrådgiver krisekommunikasjon  

Johan leder faggruppen for medietrening i Gambit. Han jobber også med praktisk mediehåndtering og krisekommunikasjon, og har hovedansvaret for medie- og interessentspillet i kriseøvelsene som Gambit H+K arrangerer.  

Mari Zare 

mari.zare@hkstrategies.com 
+47 992 60 386 

Senior prosjektleder 

Mari har sterk kommersiell teft og opererer i landskapet mellom kreatører, designere, tekstforfattere og strategiske rådgivere. Hennes kompetanse ligger i strategi og merkevarebygging, logo og identitet, konseptutvikling og digital kommunikasjon.  

Nils Broström 

nils.brostrom@hkstrategies.com
+47 220 48 200 

Spesialrådgiver 

Nils arbeider med IT og selskapsprofilering og fungerer som betrodd rådgiver for noen av Gambit H+Ks største kunder.   

Ingrid Vervik Salte  

ingrid.salte@hkstrategies.com
+47 917 55 228
 

Prosjektleder 

Ingrid jobber med PR, digital kommunikasjon og krisekommunikasjon innen energi og eiendom. Hun har en master i strategisk kommunikasjon fra University of Liverpool og er spesialisert innen omdømme- og krisehåndtering.  

Charlotte Reksten

charlotte.reksten@hkstrategies.com
+47 911 10 579
 

Prosjektleder

Charlotte har tidligere jobbet ved Hill+Knowltons London-kontor i avdelingen for energi og industri. Hun har vært førstekonsulent i Utlendingsdirektoratet, og intern hos HanburyStrategy i London.   

Andreas Buøen

andreas.buoen@hkstrategies.com
+47 940 32 599 

Seniorrådgiver / ekspert finansiell kommunikasjon og endringsledelse 

Andreas har lang erfaring innen kommunikasjon, endringsledelse, og ledertrening, og har fagansvar for endringskommunikasjon og finansiell kommunikasjon i Gambit H+K.  

Film og animasjon

Erik Louis Tvedt 

erik@gefuhl.no
+47 454 82 528 

Animasjonsregissør og animatør 

Eriks hjemmebane er animasjonsfilm, men han spiller godt på en rekke felt innenfor film, foto og lyd. Han har tidligere jobbet med visuelle effekter på filmer som Inception, Harry Potter og Batman – The Dark Knight. 

Jens W. Andersen  

jens@gefuhl.no
+47 991 21 248 

Regissør, filmprodusent og filmgeneralist 

Som produsent og regissør har Jens kontroll på alle ledd fra ide og tidsfrister til budsjett, skuespillere og mannskap. 

Administrasjon

Leif Gunnar Laache  

leifgunnar.laache@hkstrategies.com  +47 906 68 813 

Økonomi- og administrasjonssjef 

Leif Gunnar leder arbeidet med økonomi og IT. Han er tidligere controller i Stiftelsen Norsk Rikstoto og utdannet diplomøkonom ved Handelshøyskolen BI.

Cathrine Dingtorp

cathrine.dingtorp@hkstrategies.com 
+47 917 21 990

Regnskaps-controller

Cathrine har jobbet med regnskap i 17 år. Før hun kom til Gambit H+K jobbet hun ti år i Elkjøp Nordic AS og syv år i Nokas Verdihåndtering AS. 

Bitte Kvadsheim 

bitte.kvadsheim@hkstrategies.com 
+47 480 28 833

Executive Assistant 

Bitte jobber som Executive Assistant for Rune Wilhelmsen, Global Finance Director i Hill+Knowlton Strategies, samt for Melanie Faithfull Kent, CEO Belgia og SVP Continental Europe. Bitte har i tillegg erfaring fra ulike styreverv i frivillige organisasjoner.  

Gunn Markseth

gunn.markseth@hkstrategies.com
+47 93 45 99 68

Finance Manager 

Gunn har ansvar for økonomi og stabsfunksjon i Gambit H+K. Hun har bred erfaring innen økonomi, og har tidligere jobbet flere år i PwC, Braathens og Avishuset Dagbladet/Berner Gruppen.  

Ingvild Gulbrandsen-Dahl  

ingvild.gulbrandsen-dahl@hkstrategies.com 
+47 928 99 530

Business-controller  

Ingvild arbeider med økonomi i Gambit H+K. Hun har tidligere jobbet som business controller i reklamebyrået Ogilvy & Mather AS, og er utdannet bedriftsøkonom.

Rune Wilhelmsen 

rune.wilhelmsen@hkstrategies.com  +47 905 77 045 

CFO Europa, Midtøsten og Afrika (EMEA) 

Rune har bakgrunn fra ledende stillinger innen økonomi og administrasjon. Han er utdannet siviløkonom med spesialisering innen regnskap, skatt og økonomistyring. 

Stian Berntsen 

stian.berntsen@hkstrategies.com
+47 936 92 259  

Office manager 

Stian har ansvar for resepsjonen og er tidligere faglig leder og lærer i Adam & Eva frisør. 

Office: Oslo